12 Akcja Polacy Rodakom – podziękowanie

Szanowni Państwo, poniżej znajduje się podziękowanie od Senatora Stanisława Gogacza dla wszystkich uczestników 12 Akcji Polacy – Rodakom.

Lublin, dnia 27 lutego 2012 roku

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W XII – TEJ AKCJI POLACY – RODAKOM

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w XII – tą edycję Akcji Polacy – Rodakom, której celem jest podtrzymywanie i nawiązywanie więzi z Polonią i Polakami za granicą poprzez biało – czerwone świąteczno – noworoczne paczki. Tym razem udało nam się przygotować ponad 1300 paczek, z których każda o wadze od 10 do 15 kg, zawierała 2 lub 3 książki, miękką zabawkę, a to co dominowało to bardzo dobre produkty spożywcze oraz słodycze. Dary z których powstały paczki otrzymaliśmy od osób prywatnych, instytucji, szkół, a także w pocztowych przesyłkach od mieszkańców wielu miast Polski. Od strony technicznej przygotowaniem paczek i zadbaniem o ich estetykę zajęli się głównie uczniowie, studenci oraz osoby prywatne. Przygotowanie paczek, ich przenoszenie – prawie 20 ton – układanie gdy chodzi o tak znaczną ilość to bardzo ciężka praca i za to wszystkim serdecznie dziękuję. Świadczy to jednak również o tym, że jesteśmy w stanie przygotować jeszcze więcej paczek na które – jak to wynika z załączonych listów – tak bardzo nasi Rodacy czekają. Żeby jednak przygotować więcej paczek, powinniśmy zainteresować Akcją jeszcze więcej darczyńców. Akcja jest przedsięwzięciem całkowicie społecznym, stąd jedynie liczba darczyńców może mieć wpływ na jej wielkość. Dlatego bardzo proszę o zainteresowanie Akcją Państwa sąsiadów, rodzinę oraz znajomych, a także o zorganizowanie – ewentualnie – zbiórek darów w miejscach zamieszkania. Jako Senator staram się zainteresować Akcją środowiska Polonii z Państw Zachodnich, gdyż to z jednej strony byłoby bardzo ważne w sferze symbolicznej, ale również materialnej. Póki co otrzymaliśmy paczkę dla Akcji od Polaków z Paryża i traktujemy to jako bardzo pozytywny sygnał. Akcja pod względem geograficznym się poszerza, paczki docierają do nowych miejsc tak jak teraz do Izmaiłu nad Morzem Czarnym, gdzie jest Akerman, ale to tylko dlatego, że tych paczek przygotowujemy z roku na rok więcej, gdyż w miejsca gdzie paczki przynajmniej jeden raz dotarły, tam już polskie dzieci czekają, że za rok o tej samej porze takie paczki z Polski do nich również dotrą. To przyznacie Państwo jest duża odpowiedzialność za ciągłość naszych działań. Dlatego gdyby również w tym roku udało się nam taką zbiórkę zorganizować to wtedy bardzo proszę o jeszcze większe zaangażowanie ze strony Państwa. Gorąco dziękuję i załączam serdeczne pozdrowienia.

Stanisław Gogacz

Członek Senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą

 

P.S. Pragnę Państwa poinformować, że w związku z nową ordynacją do Senatu RP Polska została podzielona na 100 okręgów. Dlatego moje główne biuro senatorskie będzie teraz w Łukowie na Lubelszczyźnie, natomiast jeżeli tylko zorganizujemy naszą Akcję to oczywiście tak jak dotychczas w Lublinie.