20 Akcja Polacy – Rodakom – oficjalne przekazanie paczek w Lublinie

07 grudnia 2019r. w Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przy ul. Magnoliowej 8 odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania dla Polaków zza Wschodniej Granicy biało – czerwonych paczek świąteczno – noworocznych przygotowanych w ramach 20 Akcji Polacy-Rodakom.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 od powitania gości przez Senatora RP Stanisława Gogacza a następnie głos zabrał Dyrektor Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Pan Jacek Misiuk.
Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Pani Alicja Zyguła z Konsulatu Generalnego RP w Winnicy, Pani Konsul Irena Nagórska z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie , ks. dr Michał Bajcar – proboszcz parafii św. Mikołaja w Starym Samborze na Ukrainie, ks. Wojciech Żółty z Diecezji Kamieniecko-Podolskiej na Ukrainie.
Nie zabrakło również gości z Ostrowa Lubelskiego, Łukowa oraz innych miast które brały udział w Akcji Polacy-Rodakom.
Poświęcenia paczek dokonał ks. Michał Pajurek – proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie.
Po części artystycznej i oficjalnych przemówieniach nastąpiło przekazanie paczek na ręce polskich Konsuli z Winnicy i ze Lwowa. W każdej paczce świąteczno-noworocznej znalazł się list, opłatek, maskotka, natomiast dominującą część paczki wypełniły najwyższej jakości produkty spożywcze i słodycze.

07.12.2019r. – oficjalne przekazanie paczek w Lublinie