20 Akcja Polacy – Rodakom

Szanowni Państwo

       Chciałbym zaprosić Państwa do udziału – już w 20 – tej – edycji Akcji Polacy – Rodakom. Polacy na Ukrainie, Polacy na Białorusi w tym zbliżającym się okresie świąteczno – noworocznym w sposób szczególny oczekują na biało – czerwone paczki z Polski, przede wszystkim dlatego, że już przez 20 lat takie paczki przekazujemy.

       Zawsze to podkreślam i teraz to uczynię, że szczególnie dla dzieci, które wcześniej otrzymały taką paczkę Święta kojarzą się właśnie z takim prezentem. Dlatego tak wielka odpowiedzialność z naszej strony aby oczekiwań i nadziei dzieci, ale i osób starszych, nie zawieść.

      Polacy za Wschodnią Granicą czekają na prezent, ale przede wszystkim czekają na dowody pamięci o Nich przez nas Polaków  i wydaje się, że właśnie paczka z Akcji Polacy – Rodakom pięknie wpisuje się w te oczekiwania. Listy jakie Państwo otrzymujecie z pewnością dopełniają obrazu tego czym w całym swoim wymiarze jest przygotowywana przez nas paczka. Mam wielką nadzieję, że i w tym roku uda nam się takie paczki przygotować w liczbie od 4000 do 5000    i wysłać za granicę, o co Państwa bardzo proszę. Paczki są przygotowywane w takich miastach jak Lublin, Łuków, Puławy, Świdnik i Ostrów Lubelski.

Zapraszamy od 04 listopada do 04 grudnia 2019r.
w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek
oraz piątek w godz. 12.00 do 16.00.

 

Zbieramy:
– słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo – mięsne, makaron, cukier, kasze, ryż, mleko w proszku, masę makową itp.
– małe zabawki – przytulanki

Nie prowadzimy zbiórki odzieży i butów.
Również – mając duże zapasy – nie prowadzimy zbiórki książek.

ADRES ZBIÓRKI

20-109 Lublin, ul. Królewska 15
Zakład Doskonalenia Zawodowego (naprzeciwko Katedry wchodzimy przez bramę na podwórko)

Szczegółowe informacje : tel. 509-714-966
Adres do korespondencji: ul. Wilczyńskiego 4M, 21-400 Łuków

Wsparcie finansowe: Współorganizator
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich
Oddział Lubelski, ul. Rynek 18, 20-111 Lublin
BANK PKO BP ODDZIAŁ LUBLIN
44 1020 3150 0000 3202 0027 7392
Z DOPISKIEM „NA AKCJĘ POLACY – RODAKOM”

Stanisław Gogacz
Senator RP