Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Trzebieszowie

W dniu 01.03.2023 Senator RP Stanisław Gogacz uczestniczył w Trzebieszowie w Gminnych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, którą celebrował proboszcz parafii Trzebieszów Ks. kan Józef Sobotka w kaplicy na cmentarzu w intencji tych wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę. 

W uroczystościach uczestniczyli m.in.: przedstawiciele  III Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polowego Koronnego Stefana Czarnieckiego z Zborek.

Poczty sztandarowe pod komendą druha Jarosława Modrzewskiego reprezentowały: Światowy Związek Armii Krajowej Koło Trzebieszów i koło Łuków, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Trzebieszów oraz szkoły gminne.

Następnie na grobach ppor. Antoniego Dołęgi i żołnierzy AK  przedstawiciele władz parlamentarnych, władz gminnych, przedstawicieli OSP, ŚZŻAK, szkół oraz osób prywatnych złożyli kwiaty i zapalono znicze.

Po uroczystościach na cmentarzu uczestnicy udali się do Szkoły Podstawowej w Trzebieszowie na uroczystą akademię przygotowana przez młodzież i dzieci. 

Foto: Gmina Trzebieszów