Hieronim Dekutowski

Dnia 7 marca 2009 roku mija 60 rocznica śmierci majora Hieronima Dekutowskiego.

Z inicjatywy Prezesa Zarządu Środowiska Żołnierzy AK i Win „Zaporczyków” w Lublinie Pana inż. Adama Brońskiego uczczono tego dnia pamięć majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” oraz jego 6 podkomendnych zamordowanych w więzieniu mokotowskim w 1949 roku.

Pan Senator uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele Garnizonowym w Lublinie, a następnie złożył wieńce pod symboliczną mogiłą C.C mjr Hieronima Dekutowskiego na cmentarzu wojskowym przy ul. Białej, pod pomnikiem patrona Gimnazjum nr 9 przy ul. Lipowej 25 oraz pod pomnikiem żołnierzy z ugrupowania „Zapory” na palcu Zamkowym w Lublinie.Z inicjatywy Prezesa Zarządu Środowiska Żołnierzy AK i Win „Zaporczyków” w Lublinie Pana inż. Adama Brońskiego uczczono tego dnia pamięć majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” oraz jego 6 podkomendnych zamordowanych w więzieniu mokotowskim w 1949 roku.

Pan Senator uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele Garnizonowym w Lublinie, a następnie złożył wieńce pod symboliczną mogiłą C.C mjr Hieronima Dekutowskiego na cmentarzu wojskowym przy ul. Białej, pod pomnikiem patrona Gimnazjum nr 9 przy ul. Lipowej 25 oraz pod pomnikiem żołnierzy z ugrupowania „Zapory” na palcu Zamkowym w Lublinie.