List Senatora RP Stanisława Gogacza do Darczyńców 19 Akcji Polacy-Rodakom

Szanowni Państwo

Serdecznie dziękuję za udział w 19 – tej Akcji Polacy – Rodakom podczas której zbliżyliśmy się do 5000 paczek zwiększając ich liczbę w porównaniu do poprzedniej zbiórki o 300 paczek.

Bardzo się cieszę z tak dużej ilości paczek gdyż dzięki temu mogliśmy więcej Polskich Rodzin obdarować a poza tym utrzymaliśmy trend wzrostowy pokazujący duże zainteresowanie naszą zbiórką. Szczególny charakter Akcji polega przede wszystkim na tym, że wszystkie dary są przekazywane jako paczki a nie jako poszczególne artykuły. Paczka Akcji Polacy – Rodakom to jednakowej wielkości karton z naklejoną biało-czerwoną flagą w której znajduje się opłatek, list z życzeniami, jedna mała miękka przytulanka, nie mniej niż 2 kg konserw mięsnych, artykuły spożywcze oraz słodycze. Lektura listów z których część Państwu przesyłamy wskazuje na to, że nasi Rodacy właśnie na takie paczki bardzo oczekują. Tak duża ilość paczek z których każda waży nie mniej niż 15-cie kg daje nam w sumie ponad 70 ton produktów, które wysłaliśmy w tej edycji. Ułożenie z tych produktów paczek, przewiezienie za granicę a następnie porozdawanie to ogromny trud, który jest wkładany przez bardzo dużo osób którymi są przede wszystkim księża, dyplomaci, samorządowcy, nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedszkoli, wolontariusze, kierowcy, uczniowie i oczywiście darczyńcy, jak też sponsorzy oraz bardzo wiele innych osób, których nie sposób w tym liście indywidualnie wymienić. Wszystkim Państwu za to w imieniu Rodaków bardzo dziękuję. Gdyby udało nam się zorganizować kolejną świąteczno – noworoczną Akcję to oczywiście będę Państwa prosił o pomoc.

Proszę przyjąć na Święta Wielkanocne życzenia radości jaką daje nam Zmartwychwstały Chrystus oraz zdrowia, szczęścia i wszelakiego dobra.

Stanisław Gogacz

Senator RP