Obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Brzostówce

W dniu 16 września 2018r. Senator RP Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystych obchodach 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbyły się w Brzostówce Gmina Serniki.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. koncelebrowaną przez proboszczów parafii Brzostówka i Serniki. W uroczystości uczestniczyła grupa rekonstrukcji historycznej powstańców Ćwieków, ubrana w uniformy powstańcze i uzbrojona w broń z okresu Powstania Styczniowego. Ponadto uroczystość uświetniała grupa rekonstrukcji historycznej Żołnierze Września 1939 z Dęblina.

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Brzostówki zaprezentowali okolicznościowy występ, po czym uczestnicy uroczystości udali się w kolumnie marszowej w rejon pomnika i nowego krzyża postawionych w miejscu pierwotnego pochówku zabitych powstańców.Tam w asyście grupy rekonstrukcji historycznej z Dęblina oraz grupy rekonstrukcji powstańców Ćwieków oraz strażaków OSP Brzostówka trzymających wartę honorową przy pomniku dokonano uroczystego odsłonięcia pomnika poświęconego uczestnikom Powstania Styczniowego.Następnie ks. proboszcz parafii Brzostówka dokonał poświęcenia nowego krzyża i pomnika.

Uroczystości w Brzostówce 16.09.2018r.