Obchody 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Dęblinie

W dniu 03.05.2019r. Senator RP Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystych obchodach 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Dęblinie. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie. Po mszy świętej, przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej, uczestnicy uroczystości przeszli ulicami miasta przed Pomnik Niepodległości – plac przed Ratuszem Miejskim.

Po przemówieniu Burmistrz Miasta Dęblin oraz Pana Senatora Stanisława Gogacza został odczytany list okolicznościowy Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Następnie po oddaniu salwy honorowej oraz odczytaniu Apelu Pamięci delegacje złożyły wieńce i wiązanki. Honorową wartę przed pomnikiem pełnili podchorążowie Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz dziewczęta w strojach historycznych z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie.

Uroczystości na placu przed Ratuszem Miejskim zakończyły się koncertem w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Dęblina oraz defiladą Kompanii Honorowej wystawionej przez Lotniczą Akademię Wojskową.