Otwarcie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

W dniu 02.10.2022r. Senator RP Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystym otwarciu Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Św. Apostołów Piotr i Pawła w Okrzei. Dalsze uroczystości przebiegały już w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej i rozpoczęły się od wystąpień zaproszonych gości. Następnie zgromadzeni goście mogli wysłuchać koncertu fortepianowego w wykonaniu Tomasza Wojtasia Dyrektora Szkoły Muzycznej I Stopnia w Łukowie oraz Amelii Dobroch, utalentowanej uczennicy tej placówki.  Na zakończenie wystąpili uczniowie ze  Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Prace remontowe w budynku muzeum rozpoczęły się w lutym 2021 roku. Powiat Łukowski  realizował inwestycję w ramach projektu „Centrum Kultury Sienkiewiczowskiej – I etap podniesienia atrakcyjności Muzeum, zabytkowego parku i kopca” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Renowację przeszedł również park otaczający muzeum oraz kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei.

Fot. J. Kryczka