Rządowa Tarcza Antyinflacyjna

Startujemy z kampanią „Chronimy rodziny, obniżamy podatki”, której celem jest przybliżenie rozwiązań wdrożonych w ramach Tarczy.

Kampania społeczna pokaże, jak wprowadzone obniżki podatków oraz dodatek osłonowy wpłyną pozytywnie na sytuację finansową Polaków.

Założenia kampanii

Zawsze stoimy po stronie obywateli, dlatego chcemy złagodzić Polakom skutki inflacji wprowadzając Rządową Tarczę Antyinflacyjną. Głównym przekazem – wynikającym już z hasła kampanii – jest stwierdzenie, że Tarcza to ochrona polskich rodzin i wsparcie w sytuacji wzrostu cen. Cel ten osiągnięty zostanie dzięki obniżeniu podatków.

Kampania będzie informować o działaniach podjętych przez rząd:

  • obniżenie stawki VAT na gaz ziemny,
  • zniesienie akcyzy i obniżenie stawki VAT na energię elektryczną,
  • obniżenie VAT na ciepło,
  • obniżenie cen paliw,
  • wdrożenie dodatku osłonowego.

Plan kampanii

Spoty radiowe i telewizyjne będą emitowane od 21 grudnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.
W tym samym czasie w outdorze dostępnych będzie ok. 650 tablic reklamowych wyklejonych w całej Polsce.

Kampania to również reklama w prasie ogólnopolskiej i lokalnej – w najważniejszych dziennikach do końca stycznia 2022 r. opublikowanych zostanie prawie 100 reklam informujących o działaniach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej.

Nie zapominamy również o przekazie internetowym – sponsorowane posty ze spotami
i grafikami publikowane będą w portalach społecznościowych Facebook, Twitter i Instagram oraz YouTube. Ruszy również reklama w sieci Google Display Network.

Utworzony został też specjalny portal internetowy https://chronimyrodziny.gov.pl/, zawierający szczegółowe informacje o Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej.

Co Rządowa Tarcza Antyinflacyjna oznacza dla Polaków?

Oszczędności po każdym tankowaniu i przy opłacaniu rachunków, ale też brak obaw o możliwość ogrzania swojego mieszkania czy domu w zimowych miesiącach.

Przykładowe wyliczenia dla rodziny 2+2, mieszkającej w bloku, wskazują na sumaryczny zysk w wysokości 1076 zł, a dla rodziny 2+4, mieszkającej w domu ogrzewanym węglem – 1731 zł. Wynika to zarówno z obniżek podatków, jak i z otrzymywania dodatku osłonowego, którego wysokość sięga do prawie 1500 zł w zależności od liczebności rodziny.

Rozwiązania zawarte w Rządowej Tarczy Antyinflacyjne sprawią, że wzrost cen gazu dla gospodarstw będzie jednym z najniższych w Europie i obniżą prognozy dla naszego kraju o 20 punktów procentowych.

Spoty