Święto Miodów Ziemi Łukowskiej

W dniu 2 sierpnia 2015r. Senator RP Stanisław Gogacz uczestniczył w „Święcie Miodów Ziemi Łukowskiej 2015”, które odbyły się w Ławkach.

Święto Miodów rozpoczęła Msza Święta, którą odprawiono w Kościele Parafialnym Matki Boskiej Częstochowskiej w Gręzówce. Po niej wszyscy goście spotkali się w Ławkach, na terenie należącym do Nadleśnictwa Łuków. Świętowanie rozpoczęto od złożenia kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym Kazimierza Lewickiego – prekursora pszczelarstwa na Ziemi Łukowskiej.
Po przemówieniach okolicznościowych, rozpoczęły się występy zespołów i artystów ludowych, liczne konkursy ekologiczne, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.                                                                                               
Na kiermaszu produktów pszczelarskich oraz sprzętu pszczelarskiego można było kupić prawdziwy miód z wiejskiej pasieki, wyroby z wosku pszczelego oraz profesjonalny sprzęt pszczelarski.
Organizatorami tegorocznego Święta byli: Koło Pszczelarzy im. K. Lewickiego w Łukowie, Starosta Łukowski, Burmistrz Miasta Łuków, Wójt Gminy Łuków, Nadleśnictwo Łuków oraz Muzeum Regionalne w Łukowie.

 

Święto Miodów Ziemi Łukowskiej