Wizyta w Senacie uczestników Rajdów Śladami kpt. „Ostoi” i Rajdów Powstańczych im. ks. Stanisława Brzóski

W dniu 11.02.2019r. na zaproszenie Senatora RP Stanisława Gogacza do Senatu z wizytą przyjechali uczestnicy Rajdów Śladami kpt. „Ostoi” i Rajdów Powstańczych im. Ks. Stanisława Brzóski oraz osoby, które od lat w różnej formie wspierają te wydarzenia.

Uczestnicy wycieczki zostali zaznajomieni z historią Senatu i Sejmu, ich funkcjami i pokrótce z procesem legislacyjnym, zobaczyli m.in.: Galerię Sali Posiedzeń Sejmu oraz salę obrad Senatu.
Głównym punktem wizyty było spotkanie z Panem Senatorem Stanisławem Gogaczem, podczas którego Pan Senator opowiedział o swojej pracy i chętnie odpowiadał na liczne pytania uczestników wycieczki.

Po wizycie w Senacie grupa skierowała się pod pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, sąsiadujący z ulicą Wiejską, gdzie zapalono znicze, a prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Koło Łuków Ryszard Grafik zaprezentował historię sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Dowództwie Garnizonu Warszawa (DGW). Tu grupa spotkała się z pułkownikiem Mariuszem Bednarzem, który opowiedział o zadaniach realizowanych przez DGW. Kustosz Sali Tradycji DGW Adam Stasiński zapoznał wszystkich ze zgromadzonymi w niej eksponatami i materiałami nawiązującymi do historii Grobu Nieznanego Żołnierza oraz zaprezentował dorobek pamiątkowy Grobu.
Następnie grupa udała się do zarządu głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (ŚZŻAK), mieszczącego się w historycznym budynku Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej – słynnej PAST-y, pierwszego warszawskiego wysokościowca. Po wysłuchaniu historii miejsca, grupa udał się na jedenaste piętro budynku, z którego oglądała panoramę miasta.
W wyjeździe uczestniczyło ponad 50 osób. Wśród uczestników byli także proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Łukowie ks. kanonik Andrzej Kieliszek oraz jeden z pomysłodawców rajdów, prezes Łukowskiego Stowarzyszenia Rozwoju Sławomir Smolak.

Wizyta w Senacie 11.02.2019r.