XIX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie – Syców 2022

W dniu 30.01.2022 r. Senator RP Stanisław Gogacz uczestniczył w Sycowie w XIX Ogólnopolskim Koncercie Charytatywnym na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w intencji Ojczyzn: Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji. Mszę św. celebrowali bp Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji, ks. Roman Twaróg, proboszcz katedry w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie, ks. Leszek Kryża, dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, bp Leon Dubrawski z Ukrainy oraz sycowscy proboszczowie.

Następnie po Mszy św. złożono kwiaty pod pomnikiem Papieża św. Jana Pawła II.

O godz. 17.00 rozpoczął się koncert w którym wystąpili artyści:  Zespół Tańca Ludowego „Długołęka”, Zespół Aksamitki z Domu Polskiego w Barze na Ukrainie, kwartet wokalny Sonus Vocum z Wrocławia, kwartet Rezonans z Domu Polskiego w Barze na Ukrainie, wokalistki z Grupy Assol z Centrum Kultury w Sycowie, które na przemian występowały z Polonijnym Zespołem Folklorystycznym „Korale” z Krasnojarska z Syberii.

Muzycznym zwieńczeniem oraz podziękowaniem za tę inicjatywę były słowa od bp. Leona Dubrawskiego, który podkreślił przywiązanie do Sycowa i wdzięczność na wspieranie Rodaków na Wschodzie.