15 Akcja Polacy Rodakom

15 – ta Akcja Polacy – Rodakom Szanowni Państwo ! Wobec trudnej sytuacji Polaków mieszkających za wschodnią granicą, a szczególnie na Ukrainie już po raz 15 – ty organizujemy: ZBIÓRKĘ i przygotowanie paczek świąteczno – noworocznych dla polskich rodzin i polskich dzieci.

List od Senatora RP Stanisława Gogacza

Szanowni Państwo

Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że rozpoczyna się już 15- ta edycja Akcji Polacy-Rodakom. Państwa akceptacja Akcji poprzez przekazywanie darów, nagłośnienie zbiórki oraz wiele okazywanej życzliwości sprawia, że możemy przystąpić do kolejnej jej edycji. Obecna zbiórka darów jest szczególna ze względu na trwający konflikt wojenny na Ukrainie gdzie paczek zawsze wysyłamy najwięcej. Np. w ubiegłym roku na 2000 paczek, każda o wadze ok. 15 kg do Polaków na Ukrainie wysłaliśmy ponad 1600 paczek natomiast resztę ponad 300 na Białoruś.

Polacy mieszkający na Ukrainie posiadają obywatelstwo ukraińskie, co sprawia, że zarówno z tego powodu, ale również z czysto ludzkiej solidarności nie są obojętni na sytuację polityczną w jakiej znalazł się ten sąsiadujący z Polską Kraj.

Wszystko to oznacza też, że potrzeby egzystencjalne obywateli Ukrainy w tym Polaków są obecnie o wiele większe.

Dlatego bardzo bym chciał abyśmy w tym roku na samą Ukrainę, do Polaków tam mieszkających wysłali dwa razy więcej paczek niż ostatnio czyli ponad 3000. Bardzo proszę Państwa o jeszcze większe zaangażowanie, o zaktywizowanie Rodzin, znajomych, sąsiadów, dlatego że wszystko co zawiera wysyłana przez nas paczka jest trudne do przecenienia.

Kiedy rozmawiam z Polakami na Ukrainie, którzy otrzymali nasze biało-czerwone paczki, to zawsze podkreślają, że znajduje się w nich coś szczególnego dla każdego członka rodziny, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. A kiedy dopytuję co dla nich w paczce jest najważniejsze to wszyscy i Ci spod Lwowa i Ci z Podola czy też z dalekiego Izmaiłu podkreślają, że najważniejszy jest biały opłatek.

Tak jak już rok temu zapowiedziałem, chciałbym aby instytucje biorące udział w Akcji czyli szkoły, przedszkola, miasta, stowarzyszenia itp. jeżeli tylko zechcą to niech przygotują swoje kolorowe logo aby nakleić na paczce oraz zaznaczyć swój udział w liście, który znajduje się w środku paczek, oczywiście proporcjonalnie do udziału ilościowego w Akcji. Rok temu zrobiło tak miasto Łuków i to się bardzo dobrze sprawdziło.

Bardzo proszę o zapamiętanie nowego adresu pod którym trwa zbiórka w Lublinie tj. ta sama ulica co ostatnio czyli ul. Królewska ale nr 15. To jest Zakład Doskonalenia Zawodowego i zbiórka będzie się odbywała w pomieszczeniu na podwórku. Tam też będą ulotki i plakaty. Zbiórka będzie trwała od 27 Października do 8 Grudnia w godz. 11.30 do 16.00 codziennie oprócz sobót i niedziel. Bardzo jednak proszę, jeżeli tylko to jest możliwe o dostarczanie darów wcześniej abyśmy zdążyli przygotować jednakowe biało-czerwone paczki.

Pozostałe informacje znajdują się na ulotkach i pod nr tel. 509-714-966. Jeżeli chodzi o inne miasta to będziemy informować w osobnych komunikatach, a także na mojej stronie www.stanislawgogacz.pl.

Jeszcze raz proszę Państwa o wsparcie Akcji. Z serdecznymi pozdrowieniami

Stanisław Gogacz

Senator RP

 

Zapraszamy od 27 października do 08 grudnia 2014r. w każdy poniedziałek, wtorek, środę, czwartek oraz piątek w godz. 11.30 do 16.00.

Zbieramy:

– słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo – mięsne, makaron,

cukier, kasza, ryż, mleko w proszku itp.

– książki z polską literaturą piękną, oraz małe zabawki – przytulanki.

Nie prowadzimy zbiórki odzieży i butów.

UWAGA – JEST NOWY ADRES ZBIÓRKI

Lublin, ul. Królewska 15, Zakład Doskonalenia Zawodowego

(naprzeciwko Katedry, wchodzimy przez bramę na podwórko gdzie zobaczymy miejsce zbiórki)

Adres zbiórki w Łukowie

Biuro Senatorskie Stanisława Gogacza

ul. Franciszka Wilczyńskiego 4 m, 21 – 400 Łuków

Szczegółowe informacje : tel. 509-714-966
Akcji patronuje Stanisław Gogacz Senator RP

Adres do korespondencji: ul. Wilczyńskiego 4M, 21-400 Łuków

Wsparcie finansowe: Współorganizator

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich

Oddział Lubelski, ul. Rynek 18, 20-111 Lublin

BANK PKO BP ODDZIAŁ LUBLIN

44 1020 3150 0000 3202 0027 7392

Z DOPISKIEM „NA AKCJĘ POLACY – RODAKOM”