18 Akcja Polacy-Rodakom – oficjalne przekazanie paczek w Lublinie

09 grudnia 2017r. w Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przy ul. Magnoliowej 8 odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania dla Polaków zza Wschodniej Granicy biało – czerwonych paczek świąteczno – noworocznych przygotowanych w ramach 18 Akcji Polacy-Rodakom.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 od powitania gości przez Senatora RP Stanisława Gogacza a następnie głos zabrał Dyrektor Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Pan Jacek Misiuk.
Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Biskup Kamieniecko-Podolski Bp Leon Dubrawski, Pani Dyrektor Iwona Kozłowska – Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Pani Katarzyna Zajkowska – Marketing Manager Firmy Linde Material Handling Polska Sp. z o.o., Pani Agata Grula – Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Pani dr Grażyna Melanowicz – Członek Rady Fundacji PZU. Nie zabrakło również gości z Tuchowa, Ostrowa Lubelskiego, Leżajska, Łukowa i innych miast, które brały udział w Akcji Polacy-Rodakom.

Poświęcenia paczek dokonał ks. dr Michał Bajcar – Proboszcz Rzymsko-Katolickiej Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Strzałkowicach na Ukrainie. Następnie po wspólnym podzieleniu się opłatkiem, zgromadzeni goście mogli wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Kameralnej Orkiestry Akordeonowej „ARTI SENTEMO” z Radzynia Podlaskiego pod batutą Dyrektora Zbigniewa Czuryło.

Po części artystycznej i oficjalnych przemówieniach nastąpiło przekazanie paczek na ręce polskich Konsuli ze Lwowa i Brześcia.

W tym roku udało się przygotować około 4500 paczek świąteczno – noworocznych każda o wadze ponad 15 – 20 kg. W każdej paczce znalazł się list, opłatek, maskotka, natomiast dominującą część paczki wypełniły najwyższej jakości produkty spożywcze i słodycze.

18 Akcja Polacy-Rodakom – przekazanie paczek w Lublinie