100-lecie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Jakuszach

W dniu 14.06.2023 Senator RP Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Jakuszach.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. koncelebrowana odprawiona przez księdza kanonika Józefa Sobotkę Proboszcza Parafii pod wezwaniem Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie i księży absolwentów Szkoły Podstawowej w Jakuszach: księdza kanonika Stanisława Grochowskiego, księdza kanonika Jana Grochowskiego, księdza Leona Bobrowskiego, ojca Jana Wierzejskiego i ojca Emila Grochowskiego.

Kolejnym punktem Uroczystości było odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Patronowi Józefowi Piłsudskiemu oraz pokoleniom nauczycieli pracującym w szkole w minionym stuleciu. Odsłoniętą tablicę poświęcił ksiądz kanonik Józef Sobotka Proboszcz parafii Trzebieszów. Po ceremonii poświęcenia tablicy społeczność szkolna oraz zaproszeni goście prowadzeni przez poczty sztandarowe szkół gminy Trzebieszów udali się do budynku szkoły, by wziąć udział w części oficjalnej uroczystości. Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Dyrektor Pan Robert Wierzejski witając wszystkich przybyłych gości. Podziękował za zaangażowanie w pracy gronu pedagogicznemu i bardzo owocną współpracę rodzicom. W część artystyczną, w której przedstawiono historię szkoły zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale też absolwenci, rodzice i nauczyciele.

Foto: Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Jakuszach