Wyświęcenie i nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Trzebieszowie Drugim

W dniu 15 czerwca 2022r. Senator RP Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystościach Wyświęcenia i nadania Sztandaru Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Trzebieszowie Drugim

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników  w Trzebieszowie. Po Mszy św. odbyła się część oficjalna w Szkole Podstawowej. Odśpiewano Hymn Państwowy, następnie odbyło się uroczyste wbijanie gwoździ, Akt przekazania Sztandaru na ręce dyrektora szkoły, ceremonia przekazania Sztandaru uczniom przez dyrektora szkoły, ślubowanie na sztandar Szkoły i przemówienia zaproszonych gości.

Na koniec odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej.

Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki.

Sztandar Szkoły Podstawowej w Trzebieszowie Drugim ma kształt kwadratu o wymiarach 100 cm na 100 cm.  Boki sztandaru są obszyte złotymi frędzlami. Awers sztandaru przedstawia półpostać patrona szkoły Króla Władysława Jagiełły z napisem Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Trzebieszowie Drugim. Rewers sztandaru jest wykonany z tkaniny satynowej w kolorze biało-czerwonym. Na tym tle jest umieszczone godło państwowe.

Foto: Sławomir Smolak