List Senatora RP Stanisława Gogacza do Darczyńców 18 Akcji Polacy-Rodakom

Szanowni Państwo

    Chciałbym z całego serca podziękować za wspólne zorganizowanie już 18-tej edycji Akcji Polacy – Rodakom, której najważniejszym celem jest zbiórka darów z których układane są paczki. Na każdą paczkę naklejana jest biało – czerwona flaga, logo Akcji oraz logo instytucji biorących udział w zbiórce darów. W każdej paczce jest ok. 2/3 żywności w tym ponad 2 kg konserw mięsnych natomiast pozostała część czyli ok. 1/3 paczki jest wypełniana słodyczami. Obowiązkowo miejsce w paczce znajduje jedna mała przytulanka, jedna nie gruba książka, list oraz opłatek.
Ten skład jest chyba odpowiedni gdyż – jak widzimy – w listach Nasi Rodacy zwracają uwagę na ważność właśnie tych produktów i tych rzeczy z których układamy paczki.
Chcę Państwa z wielką radością poinformować, że w tej 18-tej edycji udało nam się przygotować takich właśnie paczek 4500 ( rok temu 4300), która to liczba pomnożona przez wagę paczki czyli 15 kg daje obraz wielkości naszej zbiórki.
Formuła tego listu nie wystarcza aby każdego z Państwa tworzących tę Akcję wymienić – wszyscy indywidualnie otrzymają podziękowania – ale niech mi będzie wolno złożyć ogromne podziękowanie Sekretarzowi Stanu w MSZ Panu Ministrowi Janowi Dziedziczakowi za udzieloną nam pomoc.
Jak wielkie jest oczekiwanie na paczki dowiadujemy się z listów, które z pewnością stanowią ideowy fundament Akcji Polacy – Rodakom.
To Państwo tworzycie tę Akcję i to Państwu należą się te najpiękniejsze słowa jakie znajdujemy w listach.
Gdyby Nam udało się zorganizować w tym roku kolejną edycję to wtedy pozwolę sobie poprosić Państwa również o pomoc.
Na Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzę Wesołego Alleluja dla Państwa oraz dla Państwa Rodzin.

 Stanisław Gogacz

 Senator RP