Uroczystości upamiętniające żołnierzy 15. Pułku Piechoty

W dniu 2 czerwca 2019r. Senator RP Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystościach upamiętniających żołnierzy 15. PP „Wilków” AK-WiN poległych w latach 1944-46, które odbyły się w Brzezinach k/ Stężycy.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji żołnierzy 15. PP „Wilków” AK-WiN w kościele parafialnym pw. Świętego Sebastiana odprawioną przez proboszcza tutejszej parafii ks. Mirosława Stańczuka. Po Eucharystii odbyła się uroczysta zbiórka na cmentarzu parafialnym w Brzezinach. Przed zbiorową mogiłą żołnierzy 15. PP „Wilków” AK-WiN modlitwę za poległych odmówił proboszcz brzezińskiej parafii. Ponadto był apel pamięci odczytany przez Krzysztofa Karbowskiego – członka zarządu Koła ŚZŻ AK w Rykach; okolicznościowe przemówienie Stanisława Gogacza – senatora Rzeczypospolitej Polskiej oraz złożenie wiązanek i zapalenie zniczy na mogile partyzantów.

W uroczystości udział wzięli: druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzezin z pocztem sztandarowym, członkowie Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach, Stowarzyszenia Grupy Historycznej 15. Pułku Piechoty „Wilków” w Puławach, Oddziału Dęblińskiego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Dęblińskiego Koła Ligi Morskiej i Rzecznej oraz mieszkańcy Brzezin.

Brzeziny 02.06.2019r.

Fot. Krzysztof Karbowski