Uroczyste otwarcie zmodernizowanych oddziałów w Szpitalu im. Św. Tadeusza w Łukowie

W dniu 18.10.2022r. Senator RP Stanisław Gogacz uczestniczył w uroczystym otwarciu nowo powstałego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu (przystosowanego do przyjęć pacjentów leczonych na COVID-19) w Szpitalu im. Św. Tadeusza w Łukowie

Głównym punktem uroczystości stanowiło uroczyste przecięcie wstęgi przy wejściu do Oddziału Neurologicznego, a następnie poświecenie nowych oddziałów, którego dokonał Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie ks. Kanonik Andrzej Kieliszek, przy współudziale Kapelana Szpitalnego ks. Sylwestra Anusiewicza.

Do realizacji projektu obejmującego budowę nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z nowoczesnym Blokiem Operacyjno – Zabiegowym, przystąpiono pod koniec 2020 roku. W ramach inwestycji powstał ponadto ogólnodostępny dźwig osobowy, umożliwiający komunikację z wszystkich kondygnacji szpitalnych z nowo powstałą częścią i budynkiem, w którym mieści się oddana do użytku w I kwartale 2022 roku Pracownia Rezonansu Magnetycznego. W latach 2020-2022 wykonano prace budowlane i inwestycyjne obejmujące zarówno teren Zakładu w obrębie miasta Łuków, jak i budynki wchodzące w skład podstawowej opieki zdrowotnej zlokalizowane w Powiecie Łukowskim.

Foto:  Szpital im. Św. Tadeusza w Łukowie